W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa korzystają z innowacyjnych technologii nie tylko z zamiarem usprawnienia i optymalizacji wewnętrznych procesów. Chcą również budować nowoczesny wizerunek swojej firmy. Wiele pojawiających się na rynku rozwiązań ma dodatkowo na celu korzyści ekologiczne. Do takich zalicza się elektroniczny obieg dokumentów.
Elektroniczny obieg dokumentów – na czym polega i dlaczego warto z niego skorzystać?
Wdrożenie systemów elektronicznego obiegu dokumentów usprawnia działalność przedsiębiorstwa, zapewniając przepływ informacji za pomocą specjalnie do tego przystosowanych systemów IT. Ze względu na szybkość przesyłania danych pozwala przyspieszyć procesy w przedsiębiorstwie i tym samym polepszyć jego wydajność. Co więcej, usprawnia znalezienie potrzebnych w danym momencie dokumentów oraz zabezpiecza dostęp do nich przed osobami nieupoważnionymi. Takie rozwiązanie zapewnia integralność systemu, umożliwia zdalną autoryzację dokumentów oraz pozytywnie wpływa na ekologię, gdyż ogranicza nadmierne zużycie papieru.
Elektroniczny obieg dokumentów – w jaki sposób w badaniu sprawozdań finansowych?
Badanie sprawozdań finansowych to działania mające na celu uwiarygodnienie danych finansowych i potwierdzenie ich rzetelności oraz jakości poprzez raport biegłego rewidenta. Aby badanie przebiegło prawidłowo z przestrzeganiem wszelkich krajowych i Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej, warto powierzyć jego wykonanie wykwalifikowanym ekspertom. Wiele przedsiębiorstw w badaniu sprawozdań finansowych korzysta z usług firmy outsourcingowej. W tym także idealnie sprawdzają się systemy elektronicznego obiegu dokumentów, które pozwalają na bieżącą wymianę informacji między osobą wykonującą zadanie a klientem.
Elektroniczny obieg dokumentów to często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści usprawniających procesy wewnętrzne oraz przepływ informacji pomiędzy przedsiębiorstwem a firmą outsourcingową, wykonującą konkretne usługi.